Oleje rafinowane

Olej arganowy zimnotłoczony

11.70194.70
Brak
Olej_babassu_rafinowane_

Olej babassu rafinowany

29.7081.70

Olej kokosowy rafinowany

10.7034.70

Olej rycynowy rafinowany

6.7039.70

Olej ryżowy rafinowany

14.7036.70
Brak
Olej_ze_słodkich_migdałów

Olej ze słodkich migdałów rafinowany

4.7039.70

Oleje rafinowane kosmetyczne

Oleje rafinowane kosmetyczne to oleje, które zostały oczyszczone z zanieczyszczeń i substancji niepożądanych przy użyciu procesów rafinacji. Rafinacja polega na odparowaniu, destylacji i filtracji, które pozwalają na usunięcie lotnych składników, barwników, zapachów, metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. Proces ten jest stosowany w przypadku wielu rodzajów olejów. Rafinowane oleje są często bardziej stabilne i trwalsze niż nierafinowane oleje, jednak mogą mieć mniej składników odżywczych. Poniżej przykładowa charakterystyka wybranych olejów będących w ofercie naszego sklepu.

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest często wykorzystywany w kosmetyce ze względu na jego właściwości nawilżające i odżywcze. Posiada on wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, które pomagają utrzymać skórę i włosy w dobrej kondycji. Należy jednak pamiętać, że olej kokosowy jest bardzo tłusty i może być trudny do usunięcia, dlatego nie jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, szczególnie dla skóry tłustej lub trądzikowej.

Olej rycynowy

Jest często stosowany w kosmetyce ze względu na jego właściwości odżywcze i regenerujące. Zawiera on wysokie stężenie kwasów tłuszczowych, które pomagają utrzymać skórę i włosy w dobrej kondycji. Olej rycynowy jest też często stosowany jako składnik kosmetyków do rzęs i brwi, ponieważ pomaga w ich wzroście. Jest dość gęsty i tłusty, więc trzeba go używać z umiarem i odpowiednio go rozcieńczyć, jeśli chce się go użyć na skórze.

Olej ryżowy

Ma również wiele korzystnych właściwości dla skóry i włosów. Zawiera wysokie stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy i oleinowy, które pomagają utrzymać skórę i włosy w dobrej kondycji. Jest też bogaty w witaminę E, która jest silnym przeciwutleniaczem. Szybko się wchłania, dlatego jest dobrym wyborem jako baza do masła do ciała czy olejku do kąpieli.

Olej ze słodkich migdałów

Jest często stosowanym składnikiem kosmetyków ze względu na jego właściwości odżywcze. Zawiera on wysokie stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, które pomagają utrzymać skórę i włosy w dobrej kondycji. Olej ze słodkich migdałów jest dość lekki i łatwo się wchłania, dlatego jest dobrym wyborem jako baza do masła do ciała czy olejku do kąpieli. Jest też bezpieczny dla skóry wrażliwej i dzieci.

Olej babassu

Jest rzadziej stosowanym składnikiem kosmetyków, ale ma wiele korzystnych właściwości dla skóry i włosów. Jest on uzyskiwany z nasion drzewa oleistego pochodzącego z Ameryki Południowej i jest znany z wysokiego poziomu nasyconych kwasów tłuszczowych. Olej babassu jest także często wykorzystywany w produktach do pielęgnacji ciała, takich jak masło do ciała, ponieważ jego lekka konsystencja łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.