Jak pakujemy?

Dokładamy wszelkich starań, aby zamówienia były pakowane w duchu lesswaste. Stosujemy papierowe kartony, papierową taśmę pakową oraz papierowe wypełnienie, aby zminimalizować ilość plastiku.

A jak pakujemy nasze produkty?

  • mydła, tabliczki, półkule kąpielowe – papierowe pudełka / owijki
  • produkty sypkie – papierowe woreczki typu doypack lub woreczki strunowe
  • olejki eteryczne i kompozycje zapachowe – szklane butelki
  • oleje, masła – plastikowe butelki / wiaderka

W przypadku surowców do robienia kosmetyków szkło nie zawsze się sprawdza. Paczki bywają rzucane na sortowni i nie mamy wpływu na to, co w tym czasie stanie się z Twoim zamówieniem. Dodatkowo regulaminy niektórych firm kurierskich zabraniają wysyłania płynów w dużych szklanych butelkach. Stłuczona butelka to jedno, a co z zatłuszczonymi pozostałymi produktami? Dlatego dla wspólnego bezpieczeństwa i działając zgodnie z regulaminami firm kurierskich, poszczególne surowce pakujemy w plastikowe butelki / wiaderka. Uwierz nam, że w tym przypadku mniejszym złem jest zapakowanie olejów w plastik niż pisanie kolejnej reklamacji z powodu stłuczeń w paczce.

Pamiętaj, że lesswaste nie zawsze oznacza pięknie przygotowaną paczkę w nowy tekturowy karton. Może się zdarzyć, że Twoja paczka zostanie opatulona wypełniaczem z drugiego obiegu. To samo dotyczy pudełka. I w tym momencie mamy do Ciebie wielką prośbę – zanim wyrzucisz cokolwiek do kosza zastanów się czy przypadkiem nie można tego wykorzystać ponownie:

  • karton z wypełnieniem – do wysyłki swoich aukcji na Allegro, Vinted itp.
  • szklane buteleczki – do ponownego zużycia przy robieniu domowych kosmetyków np. na serum
  • plastikowe wiaderka, butelki, woreczki strunowe – na drobne elementy w garażu bądź piwnicy