Olej ze słodkich migdałów – jak zmienił moje życie?
Olej ze słodkich migdałów jest moim największym odkryciem w drodze do minimalistycznej i naturalnej pielęgnacji. Jeszcze kilka lat temu nie zdawałam sobie sprawy, że jednoskładnikowy i w pełni naturalny kosmetyk, pomoże mi zastąpić kilka innych. I tak pozbyłam się z łazienki na dobre płynu do demakijażu, kremu pod makijaż, olejku do masażu oraz serum do włosów. A odkąd sama zostałam mamą, ani razu nie kupiłam dedykowanego olejku do ciała dla maluszków. Wszystkie te kosmetyki zastąpiłam jednym – olejem ze słodkich migdałów. I za nic w świecie nie zamieniłabym go na inny drogeryjny specyfik z niewiadomym składem kosztującym krocie.
1. Kilka słów o oleju ze słodkich migdałów…
Olej ze słodkich migdałów pozyskuje się w procesie tłoczenia migdałów, który przebiega w temperaturze ok. 30℃. Pozwala on na zachowanie wszystkich składników odżywczych. Następnie, poddaje się go rafinacji, w czasie którego usuwane są wszelkie zanieczyszczenia.
Olej ten jest bogaty w witaminy A, B i E, dzięki którym skóra jest zdrowa i piękna.
Ma jasnożółty kolor, delikatny słodkawy smak oraz prawie niewyczuwalny zapach.
2. Właściwości oleju ze słodkich migdałów
Poniżej przedstawiam Ci jego najważniejsze właściwości:
- odmładzające – zapobiega tworzeniu się zmarszczek oraz chroni skórę przed tworzeniem rozstępów
- ujędrniające – dzięki zawartości kwasu linolowego oraz oleinowego, pomaga zapobiegać rozstępom, dlatego polecany jest zwłaszcza kobietom w ciąży
- chroniące – chroni naskórek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych (np. słońce, wiatr czy mróz)
- odżywiające – zawiera wartościowe substancje odżywcze: kwas linolowy, kwas oleinowy, proteiny i minerały (wapń, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, sód oraz cynk)
- wzmacniające – poprawia kondycję włosów, wzmacniając ich cebulki i dodając blasku, działa odbudowująco na paznokcie
3. Proste zastosowanie oleju ze słodkich migdałów
Olej ze słodkich migdałów jest bardzo bezpieczny w stosowaniu, gdyż jego skład i właściwości są bardzo podobne do naturalnej powłoki skóry. W związku z tym można go stosować do każdego rodzaju cery, a w szczególności polecany jest do cery wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień. Dodatkowo nie ma przeciwwskazań w stosowaniu go na skórę z problemami np. egzemą czy łuszczycą. Dużym jego atutem jest to, że szybko się wchłania, a jednocześnie nie blokuje porów.
Dla niemowląt
Łagodzi miejsca po otarciach. Można też dodać kilka kropel do kąpieli, aby odżywić skórę niemowlaka. Ponadto delikatnie złuszcza i nawilża tzw. ciemieniuchę – wystarczy nasączyć wacik olejkiem i przyłożyć go na kilka minut do skóry maluszka, a następnie bardzo łagodnie zetrzeć złuszczoną skórę.
Masaż
Idealnie się wchłania, więc stanowi idealny olejek do masażu każdej części ciała. A jeśli jesteś w trakcie ciąży, to wetrzyj go w napiętą skórę brzucha, aby ją uelastycznić, zmniejszyć uczucie naprężenia i złagodzić zaczerwienienia. Możesz go również stosować do masażu krocza przed porodem w celu rozluźnienia i odprężenia skóry.
Demakijaż
Wystarczy, że nawilżysz olejem płatek kosmetyczny i przetrzesz delikatnie skórę. Dla uzyskania lepszego efektu, zostaw nawilżony płatek na skórze przez pół minuty.
Baza pod makijaż
Świetnie sprawdza się jako środek odżywiająco-ochronny przed nałożeniem bazy makijażu. Wmasuj go delikatnie w skórę za pomocą dłoni bądź wacika.
Włosy
Nanieś niewielką ilość olejku na końcówki, a pozostałość wgnieć delikatnie we włosy podczas ich układania. Dzięki temu włosy staną się gładsze. Jest to jeden z moich ulubionych codziennych rytuałów.
4. Kilka słów ode mnie…
Olej ze słodkich migdałów – jak zmienił moje życie? Ogromnie! Jak widzisz olejem ze słodkich migdałów można w dużej mierze ograniczyć kupowanie kosmetyków. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również zwiększenie wolnej przestrzeni w łazience. Ponadto olej ten sprawdza się idealnie podczas podróży, bo przecież jest różnica czy do kosmetyczki włożysz jeden kosmetyk o uniwersalnym i skutecznym działaniu, czy pięć różnych. Dodatkowo dokładnie wiem co nakładam na ciało swoje i mojego dziecka, gdyż składy drogeryjnych kosmetyków w wielu przypadkach zostawiają wiele życzenia.
Jeśli trafiłaś na ten wpis, to mogą Cię zainteresować również poniższe treści: