Etapy naturalnej pielęgnacji twarzy

Etapy naturalnej pielęgnacji twarzy

Etapy naturalnej pielęgnacji twarzy

W dzisiejszych czasach Twoja skóra jest narażona na działanie niekorzystnych czynników z zewnątrz. Ale to nie wszystko. Makijaż? Stosowanie kosmetyków o niewiadomym składzie? Nieodpowiednia pielęgnacja? Wszystko to ma ogromny wpływ na to, jak wygląda Twoja skóra. W związku z tym jeśli o nią nie zadbasz, Twoja skóra straci blask, elastyczność oraz mogą pojawić się przebarwienia. Jak temu zapobiec? Poniżej w 3 krokach opisuję najważniejsze etapy naturalnej pielęgnacji twarzy, które mają na celu oczyścić i odżywić Twoją skórę.

1. Oczyszczenie twarzy

Pierwszym etapem naturalnej pielęgnacji twarzy jest oczyszczenie twarzy z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu otworzysz pory oraz ograniczysz powstawanie zaskórników. To bardzo istotne, gdyż aby Twoja skóra mogła poprawnie funkcjonować, musi “oddychać”.

Skórę możesz oczyścić na dwa sposoby:

  • przy pomocy kosmetyku (płyn micelarny, pianka, żel oczyszczający)
  • poprzez olejowe oczyszczanie skóry, czyli OCM

Ponadto raz na tydzień pozwól sobie na głębsze oczyszczanie skóry przez wykonanie peelingu. Dzięki niemu usuniesz głębokie zanieczyszczenia oraz pozbędziesz się martwego naskórka.

Więcej na temat OCM przeczytasz we wpisie blogowym “Olejowe oczyszczanie twarzy”.

2. Tonizowanie

Wbrew pozorom jest to bardzo ważny etap w pielęgnacji twarzy. Głównym zadaniem tonizacji jest przywrócenie skórze naturalnego pH. Wykonasz go przy pomocy toniku lub hydrolatu. Pamiętaj, że jest to etap uzupełniający i nigdy nie zastąpi oczyszczania skóry. Dlatego też stosuj płyn na oczyszczoną wcześniej cerę.

Jak tonizować skórę?

  • nasącz płatek kosmetyczny płynem i delikatnie przetrzyj nim twarz
  • lub przelej płyn do butelki z atomizerem i spryskaj nim twarz
  • bądź wylej płyn na dłoń i wklep go opuszkami palców
etapy naturalnej pielęgnacji twarzy
etapy naturalnej pielęgnacji twarzy
etapy naturalnej pielęgnacji twarzy

3. Nawilżenie

Ostatni etap polega na odpowiednim nawilżeniu Twojej skóry. Możesz to zrobić przy pomocy kremu. Druga opcja to oleje roślinne, z którymi lubi się Twoja skóra. To właśnie nimi możesz uzupełniać niedobory składników w skórze. Co prawda oleje same w sobie nie nawilżają skóry, jednakże mają działanie ochronne, czyli zapobiegają utracie wody z naskórka. Oznacza to, że pośrednio wpływają na poziom nawilżenia skóry. Mimo wszystko wykorzystuj ich bogactwo w pielęgnacji. Dodatkowo pamiętaj, aby nigdy nie dawać olejów na suchą skórę. Przed aplikowaniem skóra musi być wilgotna. Zachęcam do eksperymentowania. Skóra na pewno Ci za to podziękuje.

Oleje roślinne do pielęgnacji skóry zakupisz TUTAJ.

Czy wiesz, że…?

Cera tłusta i trądzikowa również potrzebuje nawilżenia, dlatego nie rezygnuj z nawilżających kremów. Jeśli ominiesz ten rytuał, cera będzie się przetłuszczać mocniej, aby móc samodzielnie odbudować powłokę lipidową.

Kilka słów na koniec…

Mam nadzieję, że powyższe etapy naturalnej pielęgnacji twarzy na stałe wdrożysz w swoje obowiązki. Pamiętaj, że z punktu widzenia pielęgnacji, każdy z etapów jest ważny, ma swoje zdanie do wykonania i nie można go ominąć. Z mojej strony szczególnie zachęcam do rozważenia wdrożenia stosowania olejów. Ich aplikacja jest nadzwyczaj łatwa, tania i skuteczna. Kluczowe jest jedynie odpowiedni dobór olejów, abyś już po pierwszym ich użyciu, była zachwycona z efektów.


Jeśli trafiłaś na ten wpis, to mogą Cię zainteresować również poniższe treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *