7 zastosowań olejów w naturalnej pielęgnacji

7 zastosowań olejów w naturalnej pielęgnacji

7 zastosowań olejów w naturalnej pielęgnacji

Dla minimalistek oleje stanowią proste, jednoskładnikowe „kosmetyki”, które potrafią zdziałać cuda. Można je stosować na wiele sposobów, nie tylko do twarzy… chociażby do kąpieli bądź do masażu. Z poniższego wpisu dowiesz się jakie są metody wykorzystywania olejów. Tym samym możesz dać im nowe życie. Spraw, aby stały się one podstawowym składnikiem w Twojej codziennej pielęgnacji.

1. Oleje na twarz

Naturalne roślinne oleje są bogate w kwasy tłuszczowe. Tym samym dostarczają skórze twarzy odpowiedniego odżywienia. Przy regularnym i poprawnym stosowaniu mogą uratować kondycję Twojej skóry. Ważne, abyś dopasowała je do Twojego typu cery.

Jak stosować olej na twarz…?

Olej nałożony na sucho może wysuszyć. Dlatego też najpierw zwilż skórę hydrolatem, tonikiem bądź wodą, a następnie nałóż olej w ilości 1-2 kropli. Możesz również wymieszać olej z kremem.

2. Demakijaż olejami

Oleje świetnie radzą sobie z usunięciem makijażu. Dzieje się tak zgodnie z zasadą tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Stosując olej do demakijażu nie podrażnisz skóry oraz nie odczujesz nieprzyjemnego ściągnięcia skóry. Ponadto nie tylko ją oczyścisz, ale również odżywisz. W jaki sposób użyć olej do demakijażu? Nasącz płatek kosmetyczny olejem, a następnie delikatnie oczyść skórę.

3. Składnik domowych kosmetyków

Oleje są jednym z głównych składników domowych kosmetyków. Stanowią fantastyczną bazę do wykonania serum, płynu do demakijażu, kremu, balsamu, peelingi, soli do kąpieli oraz mydła.

Przepis na dwufazowy płyn do demakijażu:

  • olej ze słodkich migdałów (50%)
  • ulubiony hydrolat (50%)

Połącz składniki w butelce. Przed każdym użyciem potrząśnij butelką.

4. Masaż z dodatkiem olejów

Olej do masażu sprawia, że masaż jest jeszcze bardziej skuteczny. Wzbogać olej o olejki eteryczne, które nie tylko zwiększą jego działanie, ale również nadają im przyjemny zapach. Poza tym do oleju możesz dodać drugi olej roślinny, bogaty w inne składniki odżywcze.

Moim ulubionym olejem do masażu jest olej ze słodkich migdałów. Jest on odpowiedni dla skóry suchej i dojrzałej, gdyż zawiera kwasy tłuszczowe oleinowy i linolowy, które hamują utratę wody z naskórka i regulują czynność gruczołów łojowych. Dobrze się wchłania i zmiękcza skórę, dlatego też jest idealny do masażu spękanej skóry dłoni i stóp. Ponadto jest bardzo łagodny, dzięki czemu może być stosowany u osób z wrażliwą skórą oraz dzieci.

5. Kąpiel z olejami

Kąpiel, szczególnie gorąca, z jednej strony relaksuje, zaś z drugiej może wysuszać skórę, szczególnie tą wrażliwą. Producenci kosmetyków do kąpieli prześcigają się w wymyślaniu nowych formuł, które mają dawać najlepsze efekty. Jednak prawda jest taka, że do kąpieli możesz użyć olej, który masz w zasięgu ręki. Wlej do wanny 2 łyżki oleju, a po skończonej kąpieli nie wycieraj się ręcznikiem, lecz owiń się nim i pozwól na wchłonięcie się składników aktywnych przez skórę. 

7 zastosowań olejów w naturalnej pielęgnacji_1
7 zastosowań olejów w naturalnej pielęgnacji
7 zastosowań olejów w naturalnej pielęgnacji

6. Olejowanie włosów

Poprawnie dobrany olej pod kątem porowatości włosów potrafi zdziałać cuda. Już po pierwszym stosowaniu oleju bądź mieszanki olejów widać różnicę, a regularne olejowanie poprawia ich stan.

7. Olejowe oczyszczenie twarzy

W celu dogłębnego oczyszczenia skóry spróbuj metodę OCM. Oleje świetnie oczyszczą Twoją skórę z zanieczyszczeń i sebum, nie naruszając przy tym bariery ochronnej skóry.

Więcej na temat olejowego oczyszczania twarzy przeczytasz we wpisie „Olejowe oczyszczenie twarzy”.

Kilka słów na koniec…

Mam nadzieję, że powyższym wpisem „7 zastosowań olejów” zainspirowałam Cię do eksperymentów. Jak widzisz jeden olej możesz użyć na wiele sposobów. Może posłużyć do pielęgnacji twarzy, do usunięcia makijażu, a nawet jako składnik innych kosmetyków. Najważniejsze, abyś poznała swój ulubiony, z którym dobrze współgra Twoja skóra, a następnie wykorzystywała go na różne sposoby.

Jak to dopiero początek Twojej naturalnej pielęgnacji skóry olejami i nie wiesz, który olej jest dostosowany do Twojej skóry, to zapraszam do wpisu „Jak dobrać olej do typu cery?”.


Jeśli trafiłaś na ten wpis, to mogą Cię zainteresować również poniższe treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *