Olejki eteryczne

Olejek eteryczny bergamotkowy

18.70527.00

Olejek eteryczny cedrowy

19.70537.00

Olejek eteryczny citronella

18.70497.00

Olejek eteryczny cynamonowy

18.70527.00

Olejek eteryczny eukaliptusowy

17.70467.00

Olejek eteryczny goździkowy

18.70527.00

Olejek eteryczny jodłowy

17.70437.00

Olejek eteryczny lawendowy

18.70527.00

Olejek eteryczny May Chang (Litsea Cubeba)

19.70577.00

Olejek eteryczny neroli

16.701,170.00

Olejek eteryczny paczuli

13.7068.70
  • 1
  • 2

Olejki eteryczne z certyfikatami

Wszystkie olejki eteryczne, które mamy w ofercie posiadają dokumentację dopuszczającą je do wykorzystania w kosmetologii, w tym do mydeł (karty charakterystyki, IFRA, alergeny, świadectwa jakości partii). Ponadto zdecydowana większość z nich posiada certyfikaty jakości:

  • Certyfikat BIO – to gwarancja, że nie pochodzą z uprawy przemysłowej, są naturalne, niezmodyfikowane, pozbawione substancji syntetycznych. Większość olejków jest wytwarzana w miejscu ich pochodzenia co ma zapewnić najwyższą jakość i rozwój małych lokalnych producentów.
  • Certyfikat jakościowy ISO 9001:2008 – dotyczy zarządzania jakością
  • Certyfikat Vedic Organic & India Organic – poświadcza, że roślina do produkcji olejków pochodzi z ekologicznych upraw z zachowaniem naturalnego zasobu i bioróżnorodności. Kontrola przeprowadzana jest pod każdym względem (gleba, nawodnienie, lista środków zwalczających szkodniki, określone metody zbioru oraz przechowywania materiału roślinnego).
  • Certyfikat USDA Organic – produkty z tym certyfikatem muszą spełnić szereg wymogów, począwszy od uprawy, przez produkcję, po proces pakowania. Wszystkie składniki produktów dopuszczane przez USDA muszą zostać również zaakceptowane przez FDA – najbardziej restrykcyjną na świecie instytucję kontrolującą żywność i leki. Produkty posiadające ten certyfikat muszą zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego (z wyjątkiem wody i soli).

Z czego pozyskiwane są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne pozyskiwane są z każdej części roślin: z kwiatów, łodyg, korzeni, nasion oraz żywicy. Otrzymuje się je na kilka sposobów, najczęściej poprzez destylację z użyciem pary wodnej, tłoczenie na zimno lub ekstrakcję alkoholem.

Jakie działanie mają olejki eteryczne?

Olejki mają przede wszystkim działanie bakteriobójcze, odkażające oraz przeciwzapalne. Dodane do kosmetyków, w tym mydeł, nadają im pięknego, niepowtarzalnego zapachu. Ze względu na typ zapachu wyróżnia się następujące grupy olejków używanych w kosmetyce: cytrusowe, leśne, korzenne, ziołowe, kwiatowe oraz drzewne.

Olejki eteryczne łączą się z alkoholami i tłuszczami, zaś nie rozpuszczają się w wodzie. Są bardzo silnymi koncentratami, dlatego nie stosuje się ich bezpośrednio na skórę, tylko w połączeniu z innymi surowcami (np. olejami).

Jakie są zapachy olejków eterycznych?

W naszym sklepiku odnajdziesz m.in. olejek lawendowy, cytrynowy, cedrowy, may chang, pomarańczowy, grejfrutowy, z trawy cytrynowej, rozmarynowy, bergamotkowy, goździkowy, cynamonowy, limetkowy, sosnowy, palmarosa, geranium oraz mandarynkowy.